יועצים רוחניים מתנדבים

פועלים למען הטוב

העבודה ההומניטרית של ארגון הסיינטולוגיה היא חלק בסיסי מהשליחות שלה ליצור עולם טוב יותר באמצעות קמפיינים על זכויות האדם, צדק חברתי, ידיעת קרוא וכתוב, חינוך וסיוע בשעת אסון, ולהילחם נגד נגע הסמים, אי ידיעת קרוא וכתוב, אפליה וחוסר סובלנות דתית.

העבודה הזאת מנוהלת באמצעות שמונה מיזמים הומניטריים כלל-עולמיים, שכל אחד מהם נוצר על-ידי הערכים שהסיינטולוגים מייצגים ונתמך על-ידי חברי הסיינטולוגיה באמצעות תרומותיהם ומאמצי ההתנדבות שלהם. ב-2017, התוכניות האלה יצרו שינוי בחייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם; במיוחד, תוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של הדת – אחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים בעולם להקלה בשעת אסון – שהתבלטו בצורה נרחבת בתגובתם לאסונות טבע שכללו הוריקנים, רעידות אדמה, שריפות ושיטפונות, והביאו הקלה לעשרות אלפים שנפגעו מאותם אירועים. החל מהגנה על שכנים ועסקים כאשר ההוריקן אירמה פגע בקלירווטר, פלורידה, ועד לתגובה לסופות הרסניות בטקסס, באיים הקאריביים ובפוארטו ריקו, או נתינת עזרה במהלך רעידות האדמה במקסיקו סיטי והשריפות במערב ארה"ב, ה-VMs עזרו לאלפים להתאושש מההשפעה הקשה של אותם אירועים.

בעוד שהמאמצים של היועצים הרוחניים המתנדבים משכו תשומת לב נרחבת של הציבור ושבחים מעולם שהתמקד בהתאוששות מאסונות, הרבה תוכניות הומניטריות אחרות של סיינטולוגיה פעלו גם הן וקידמו תוכניות לשיפור חברתי למען סביבה בטוחה יותר ושלווה יותר.

'המוסד לעולם נקי מסמים' – הארגון הלא ממשלתי הגדול ביותר בעולם למניעת השימוש בסמים ולנתינת מידע על סמים – חילק 19 מיליון חוברות וסרטוני וידיאו במהלך השנה על 'האמת על סמים'. העבודה הביאה תגובות נלהבות מצד רשויות לאכיפת החוק וקבוצות אזרחים בארה"ב, באירופה, ובמדינות אמריקה הלטינית ודרום אמריקה. ארגון אחד כזה, המשטרה הארצית של אקוודור, שקיבל השראה מהתוכנית החינוכית על סמים, ארגן מרוץ לאומי שהוביל ל-86,000 חתימות של התחייבות לדחות סמים לא חוקיים.

שני ארגונים בינלאומיים ללא כוונות רווח שמבוססים בלוס-אנג'לס, 'מאוחדים למען זכויות האדם' ותוכנית הבת שלו, 'נוער למען זכויות האדם', ערכו קמפיין הפצה נרחב במהלך השנה כדי ללמד מיליונים ברחבי העולם על ה-'הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' של האו"ם. ו-'הדרך אל האושר' – המדריך ההגיוני לערכי מוסר שכתב ל. רון האברד, שאורגן תחת 'מוסד הדרך אל האושר' – ניתן למיליונים נוספים כדי לעזור לקדם כבוד ונימוסים בין בני אדם במדינות שבהן סכסוכים והישרדות הם דאגות נפוצות. בפיליפינים בשנה שעברה, לדוגמה, 21 הכללים של 'הדרך אל האושר' היו בשימוש כדי לעזור למתֵן תגובות של אזרחים שנטלו את החוק לידיהם כלפי סחר בסמים ובאו לידי ביטוי בהריגות מחוץ לחוק שאושרו על-ידי הממשלה.

השנה גם צוינה בבירור על-ידי העבודה של ועדת האזרחים לזכויות האדם (CCHR), קבוצה בינלאומית שפוקחת עין על בריאות הנפש שהתרחבה וכוללת יותר מ-170 סניפים ברחבי העולם. CCHR והצוות והמתנדבים שלה תרמו משאבים שכוללים קשרים עם המדיה, הפקת סרטים תיעודיים, פרסומים חינוכיים ותצוגות כדי להביא לחקירה פומבית של התעללויות בתחום בריאות הנפש – כולל עבירות פליליות – ולקדם חקיקה כדי לעצור התעללות כזאת. במספר מקרים, מתנדבים של CCHR חשפו התנהגות פסולה מצד פסיכיאטרים בבתי-חולים פסיכיאטריים, צעד שהביא לחקיקה לעצור התעללויות.

היעילות של המאמצים האלה הוכחה שוב ושוב במהלך ההיסטוריה של עבודתה ההומניטרית של סיינטולוגיה, וב-2017 הגיעה שוב לרמות חדשות של מחויבות מסיינטולוגים בשירותם המסור למין האנושי.