רוקפורט, טקסס / הוריקן הארווי

חילוץ ובנייה מחדש

אספקה של משאיות VMs
אספקה של משאיות VMs בסוף אוגוסט, צי של שמונה סמיטריילרים של "ניתן לעשות משהו בקשר לזה" של VMs של סיינטולוגיה נסעו שלושה ימים ולילות מיוטה, שם אזרחים תרמו מיליון דולר כדי לעזור לתושבי טקסס, מיד בעקבות סופת ההוריקן הארווי. השיירה הגיעה לרוקפורט עם יותר מ-200 טון של חומרי בניין.

זה היה קמבק שלא היה כדוגמתו בתולדות ההוריקנים: מגל טרופי לא משמעותי שנצפה מול החוף האפריקאי ב-13 באוגוסט, הארווי גדל והפך לסופת ההוריקן החזקה ביותר שהכתה בטקסס ב-56 השנים האחרונות. המפלצת הרטובה העצומה המשיכה להתקדם, כשהיא מביאה איתה רוחות הולכות ומתחזקות וגשמי זעף לאורך איי וינדוורד שהיו אמורים לדעוך ולגווע (או כך חשבו החזאים) על-ידי גזירת רוח ב-18 באוגוסט. ההוריקן הארווי, שצבר כוח חדש כשהוא התעכב במפרץ קמפצ'ה, הפך לעוצמה של סופת הוריקן צורחת שישה ימים מאוחר יותר.

יום השיא של הארווי
יום השיא של הארווי רוקפורט סבלה ממכה בקטגוריה 4, סופת ההוריקן הראשונה שהכתה בארה״ב מאז 2004.

כאשר הארווי הכה ברוקפורט, טקסס, ב-26 באוגוסט, הוא היה סופה בקטגוריה 4 עם רוחות במהירות של 130 קמ"ש, שעקרו עצי אלון עתיקים מהאדמה והעיפו קרוונים על צידם באוויר. הסופה התעכבה במשך ימים, הרחק מהים, כשהיא משחררת משקעים בכמות היסטורית, ונחלשה אחרי מכה אחרונה ב-30 באוגוסט ליד קמרון, לואיזיאנה. ה-VM הראשי במקום תיאר את זעמו של הארווי בדו"ח: "טריילרים על צמרות עצים, טלפונים לא עובדים לאורך קילומטרים. כבישים מוצפים. אין חשמל – המקום חשוך".

מפני עצים
מפני עצים יועצים רוחניים מתנדבים סייעו במקומות שבהם מאות היו לכודים בתוך בתים שקרסו.
הסעות בהצפות
הסעות בהצפות שיטפונות הציפו איזורים שבהם ההוריקן הארווי הוריד גשם במשך ימים; VMs השתמשו בסירות קנו לחילוץ.

בימים שלאחר מכן, יותר מ-480 VMs מרחבי ארה"ב התכנסו באוסטין. כאשר צוותים הגיעו, הם מילאו כלי רכב עם אספקה להקלה ויצאו לרוקפורט, יוסטון, לקורפוס קריסטי ולעיירות חוף אחרות שהוצפו בחמת הזעם של הארווי. ה-VMs הצדיקו את המוניטין שלהם שלפיו הם מגיעים לאיזור אסון, מכניסים סדר בתוהו ובוהו וממשיכים עם מה שצריך להתבצע: הם תיקנו בניינים, בנו מחדש בתים שניזוקו, האכילו את הרעבים, חילצו את הלכודים – הכול עם השליחות של "ניתן לעשות משהו בקשר לזה". הם זכו לכבוד בטקס שנערך לכבודם על-ידי חבר הקונגרס האמריקאי בלייק פרנתולד, ראש עיריית רוקפורט צ׳רלס וקס, ראש עיריית פולטון ג'ימי קנדריק ושופט מחוז ארקנסו ס"ה מילס ג'וניור.

צוותים של VMs נשארים בדרום-מזרח טקסס, ועוזרים לבנות אותה מחדש.