השליחות
ההומניטרית

בדרך לשלום נמצאים הרבה תמרורים, וב-2017 הם הצביעו לעבר ציוויליזציה טובה יותר באמצעות פועלו של מר דיוויד מיסקביג'.

מנהיגות. זו מילה רבת-עוצמה שמסכמת תופעה של אמונה. היא כוללת אמון, מגדירה אחריות, והיא בנויה על שאיפות, על התשוקה של אמונה, התמסרות לטובת הכלל וקליטה חושית של דברים שצפויים לקרות. היא גם מה שהגדיר את חייו של המנהיג הרוחני של סיינטולוגיה, דיוויד מיסקביג'. הוא מוביל אנשים לעבר ציוויליזציה שלווה יותר, מלאת חמלה רבה יותר ודומיננטית יותר, כשהוא הולך בנתיב שבו צעד לראשונה מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד. איך מנהיגות מוצגת? מיקום ומילים הם לא המרכיבים המגדירים מנהיגים, אבל הם יכולים להיות תמרורים שמציינים את המחויבות האדירה של אנשים שראויים לאמונים – דיוויד מיסקביג'. ב-2017, התמרורים האלו עוטרו בהישגים, מעשים שרק מנהיג אמיתי היה יכול להשיגם.

בתיאורים פשוטים, המנהיגות של מר מיסקביג' תיארה התרחבות בלתי פוסקת של דת הסיינטולוגיה, שהשנה צוינה על-ידי הפתיחה של ארגונים חדשים בשמונה ערים גדולות בארבע יבשות, על-ידי הכרזות רשמיות של הכרה דתית בשלוש מדינות, ועל-ידי התגובה המיומנת של הארגון לאסונות טבע ברחבי הפלנטה.

מנהיגות

איפה אפשר היה למצוא את מר מיסקביג' ב-2017, כשהוא בונה את הדת ומעורר השראה לגביה? השנה החלה בלוס-אנג'לס, בחגיגת השנה החדשה השנתית של סיינטולוגיה, והסתיימה 12 חודשים מאוחר יותר ביוהנסבורג, דרום-אפריקה, עם הפתיחה של ארגון חדש, הארגון ה-"אידיאלי" ה-63 בתוכנית שמר מיסקביג' תכנן את האסטרטגיה שלה, פיתח אותה והוציא אותה לפועל ברחבי העולם.

עצם המושג של ארגוני סיינטולוגיה ״אידיאליים״ היה חזון של ל. רון האברד. והיישום של אותם ארגונים "אידיאליים" הוא אבן פינה של המנהיגות של דיוויד מיסקביג'. כל ארגון משקף את התגליות והפילוסופיות של ל. רון האברד בנוגע למין האנושי ולדת הסיינטולוגיה כ-״אידיאליות״ מכל הבחינות. הארגונים יוצרים מקומות מפלט שבאמצעותם העבודה הרוחנית וההומניטרית של הדת יכולה לפרוח, ושבהם ההתעוררות הרוחנית של החברים בהם יכולה להתרחש. באותו הזמן, הארגונים הם סביבה שתורמת לעיצוב בית משותף בתוך קהילות ברחבי העולם לכל מי שמחפש הבנה מעמיקה יותר של חייו באמצעות הדת.

"אנחנו תומכים במה של.ר.ה כתב בתקנון הסיינטולוג ובעיקרי האמונה של סיינטולוגיה."

בין לוס-אנג'לס ליוהנסבורג, מר מיסקביג' חצה את הגלובוס שוב ושוב, כשהוא מעורר השראה אצל סיינטולוגים, מחבק מנהיגים הומניטריים, מביא את הפתרונות הרוחניים והחילוניים של הדת לקהילות בכל יבשת.

אוקלנד, ניו-זילנד; סן פרננדו ואלי, קליפורניה; מיאמי, פלורידה; קופנהגן, דנמרק; על סיפון ה-Freewinds באיים הקאריביים; באחוזת סיינט-היל, במערב סאסקס, אנגליה; דבלין, אירלנד; ברמינגהם, אנגליה; אמסטרדם, הולנד; יוהנסבורג, דרום-אפריקה.

קריאת שמות הערים בקצב הסטָקָטו היתה רק הרקע למסרים שאיתם מר מיסקביג' בירך, רומם והנחה סיינטולוגים ולא-סיינטולוגים כאחד. קולו, קול תרועה שמעורר יראת כבוד והשראה, סיפר על מה שקורה בעולם בנאומים, בכינוסים ובתקשורות פשוטות בכל עיר שאותה הוא כיבד בנוכחותו.

בטונים שנעו מהבנה לניצחון, מר מיסקביג' סיפר לסיינטולוגים, לבני-ברית ולחברים, לפקידי ממשל ולמנהיגים הומניטריים את המסרים האלה:

"אנחנו סיינטולוגים – ואנחנו תומכים במה של.ר.ה כתב בתקנון הסיינטולוג ובעיקרי האמונה של סיינטולוגיה. זה הופך למצע שלנו: אנחנו מאמינים בזכויות אדם. אנחנו מאמינים בשוויון בין גזעים. אנחנו מאמינים בחירותו, בנצחיותו ובכבודו של האדם.

ואנחנו מאמינים שכל בני האדם ללא הבדל גזע, צבע או אמונה, נבראו עם זכויות שוות. ושלנשמות בני האדם יש את הזכויות של בני האדם. והדברים האלה אינם נתונים לדיונים פוליטיים. למעשה, את הדברים האלה אין להפר.

לא משנה לאן נושבות רוחות ההיסטוריה, המצע שלנו אינו ניתן לערעור.

אנחנו נעשה הכול כדי להשיג את היעדים שלנו – עולם ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה.

ואנחנו תומכים בכל האנשים שפועלים כדי ליצור עולם טוב יותר.

כי רק באמצעות הבנה הדדית באה אדיבות.

ממנה באים שלום וחופש אמיתי״.

האמירות האלה – שמץ זעיר מאוד מהמסרים של מר מיסקביג' לתקווה, ו-כן, גם אזהרה – הותוו לאורך ציר הזמן של השנה שעברה. הן הומחשו על-ידי התפתחויות דרמתיות לאורך הדרך, שנעשו ברורות לעין על-ידי העבודה הקשה והמסירות של אלפי החברים בסיינטולוגיה והקהילות שלהם.

בין אותם אירועים ראויים לציון, הסיפור של התרחבות מהירה מתמיד התגלה בהתאמה מלאה לעבודה ההומניטרית שעזרה לסיינטולוגים ליצור שינוי בחייהם של אנשים ברחבי הדת הצעירה ביותר בעולם שצומחת במהירות הרבה ביותר בין הדתות הגדולות.

העבודות האדירות שסיינטולוגיה יוצרת עבור המוני אנשים מובילות לתשבחות בלתי פוסקות מממשלות, לעתים קרובות בצורת הכרה רשמית. ב-2017, המנהיגות של מר מיסקביג' זכתה לגמול על-ידי ההכרה שקיבל הארגון במקדוניה, בקולומביה ובמקסיקו.

New Year’s event 2017

הסיפור המלא של סיינטולוגיה ב-2017 מלא בתיאורים מרגשים, שכאשר מספרים אותם שוב, מציינים גם את השליחות ההולכת וגדלה של הדת – הגשמת החזון הנאור של ל. רון האברד – ואת העבודה והמסירות של האנשים שהשתתפו במהלך השנה האחרונה כדי לקרב את החזון להכרה בו.

"ההתקדמות האנושית נמצאת בסכנה הגדולה ביותר כאשר זכויות האדם חסרות: הזכות לדמוקרטיה, הזכות למקלט מדיני והזכות לחינוך."

המאמצים המוצלחים של הקמפיין הנוכחי לקדם את זכויות האדם ב-2017 פורטו על-ידי מר מיסקביג' במהלך השנה. הוא עורר את האתגר שהציב מר האברד לדת: "ההתקדמות האנושית נמצאת בסכנה הגדולה ביותר כאשר זכויות האדם חסרות: הזכות לדמוקרטיה, הזכות למקלט מדיני והזכות לחינוך. אסור לשחק עם הדברים האלה, ובמיוחד עכשיו כשה-IAS [התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית] יכול להתחיל תנועה למען זכויות האדם בכל מקום בכדור הארץ".

למילותיו של מר מיסקביג' שנאמרו, במקומות שאליהם הוא הביא את המסר שלו של רצון טוב – היתה השפעה ממשית על העולם. וזו אחת מהדרגות הגבוהות ביותר של מנהיגות. המיזמים האסטרטגיים שלו לפתח כלים חינוכיים ותקשורתיים אפקטיביים במאבק נגד שימוש לרעה בזכויות האדם, שימוש לרעה בבריאות הנפש וסחר בבני אדם הביאו עזרה למיליונים נוספים. הוא וידא שהמסרים של ׳עולם נקי מסמים' ושל הקמפיינים לידיעת קרוא וכתוב באמצעות התוכניות של הארגון ליישום הלמידה של ל. רון האברד יישמעו, ושהעבודה האמיצה של היועצים הרוחניים המתנדבים – שענו לאתגרים של אסונות הטבע ברחבי פלנטה מלאת בעיות, החל מרעידות אדמה וסופות הוריקן ועד לשריפות ושיטפונות – תזכה להכרה.

כאשר מקרי החירום התרבו ב-2017, כאשר מלחמה, רעב, עקירת אוכלוסייה עצומה וטרור התלקחו ברחבי העולם – פרשי האפוקליפסה של ימינו – מר מיסקביג' התיר את הרסן ממשאבי הדת שלו וממנהיגותו כדי להציל את המין האנושי.

בין אותם מאורעות הולכים ומתרבים של שיבושים חברתיים, פוליטיים ופיזיים שהשתקפו באסונות הטבע, בדאגות לגבי האקלים, במלחמה, פשע, אי-צדק חברתי, התעללויות בתחום בריאות הנפש ותלות בסמים, הדחיפוּת שוב נעשתה ברורה. אבל היו חדשות טובות. במהלך השנה האחרונה, עם ההתרחבות ההולכת והגדלה של היסודות הבסיסיים של הדת והחשיפה של מיליוני אנשים נוספים לאידיאלים של זכויות האדם ולציוויליזציה השלווה שהיא מייצגת, היו הזדמנויות חדשות לתקווה.

זה נראה לעין בבירור השנה בתגובה של תוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה כשמתנדבים זרמו אל ההריסות שהשאירו אחריהם ההוריקנים הארווי, אירמה ומריה, והחורבן שנותר בעקבותיהם ברחבי דרום טקסס, פלורידה, פוארטו ריקו והאיים הקאריביים. המתנדבים בחולצות הצהובות הביאו מזון, מים, חומרים לבנייה מחדש – ויותר מכול, תקווה – לאנשים ברחבי המחוזות.

במשך עשרות שנים רבות סיינטולוגים ענו לקריאה כאשר אסונות מכים, וכאשר אנשים כורעים תחת סמים, אי ידיעת קרוא וכתוב ופשע, וכאשר זכויות האדם הופרו. שליחות מרכזית של סיינטולוגים היא לבנות חברה פורחת, חופשית ופרודוקטיבית. הצו הזה הוא ה-"זכות" המגשרת ממעל כדי להציל את הפלנטה ואת המין האנושי. כפי שהמייסד ל. רון האברד הכריז: "הזכות הגדולה ביותר שיש בזכויות האדם היא הזכות לעזור!"

המנהיגות של דיוויד מיסקביג' באה לידי ביטוי באינספור פעילויות כדי לבנות את סיינטולוגיה. אבל השיא של עבודתו הוא לוודא באמצעות מסירותו ופעולותיו שהוא קורא לסיינטולוגים ברחבי העולם ומעודד אותם להרחיב את אחריותם לזולתם, וכך להביא עזרה ללא תנאי לעולם הזה.

מנהיגות. חזון. מחויבות.

דיוויד מיסקביג'.