הוא חדש
הוא נועז
הוא כאן

הערוץ של Scientology

הוא חדש, הוא נועז, הוא כאן

ערוץ הטלוויזיה החדש של הדת, שהיה שנים בשלבי תכנון, מגיע לכל פינה בכדור הארץ עם המסר של עזרה לאחרים.

הערוץ של Scientology עלה לאוויר בלחיצת כפתור ב-12 במרץ 2018 בשעה 20:00, והכריז על תחילתו של עידן מונומנטלי חדש שבו הדת מופצת למיליונים ברחבי ארצות-הברית ולמאות מיליונים נוספים ברחבי העולם דרך האינטרנט. בביתה הרוחני של הדת בקלירווטר, פלורידה, באולם המבואה המתנשא לגובה שלוש קומות בבניין פלאג המפורסם, מר דיוויד מיסקביג', מנהיג דת ה-Scientology, הזמין את העולם לערוץ הטלוויזיה עם הקדמה עוצמתית שנתן בדקות הראשונות שלו באוויר, כדי להסביר את השליחות של משהו שמגדיר מחדש את תחום השידורים הדתיים.

"קרוב לוודאי שמעתם על Scientology", אמר מר מיסקביג'. "למעשה, כל שש שניות, מישהו מחפש את השאלה 'מהי Scientology?' יש הרבה דיבורים עלינו, ואנחנו מבינים את זה. אנשים סקרנים. ובכן, אנחנו רוצים לענות על שאלותיכם, כי למען האמת, בלי קשר למה ששמעתם, אם לא שמעתם את זה מאיתנו, אני יכול להבטיח לכם, אנחנו לא מה שאתם מצפים".

מר דיוויד מיסקביג', מנהיג דת ה-Scientology
ברוכים הבאים מר דיוויד מיסקביג' מקבל בברכה את הצופים להשקת הערוץ של Scientology באולם המבואה של בניין פלאג בקלירווטר, פלורידה.

"Scientology היא דת דינאמית ומתרחבת, ואנחנו הולכים להראות לכם את כולה".

מר דיוויד מיסקביג', מנהיג דת ה-Scientology

מר מיסקביג' תיאר לקהל שצפה במסכי הטלוויזיה, במחשבים ובמכשירים הניידים ברחבי העולם את מטרתו של הערוץ החדש של Scientology – לאפשר לצופים לראות ולהתנסות בדת בעצמם, בנקודת מבט חדשה ומרעננת על הז'אנר של שידורי טלוויזיה דתיים. לראשונה אי פעם בכל ערוץ טלוויזיה, אנשים יוכלו לצפות בדברים שהם לא נחשפים אליהם במדיה של היום – מיהם סיינטולוגים, מהי Scientology ומה Scientology יכולה לעשות – והכול מפיהם של סיינטולוגים מרחבי העולם בעצמם. "Scientology היא דת דינאמית ומתרחבת, ואנחנו הולכים להראות לכם את כולה".

מר מיסקביג' המשיך: "בואו נהיה ברורים, אנחנו לא נמצאים כאן כדי להטיף לכם, לשכנע אתכם או להמיר את דתכם. לא, אנחנו פשוט רוצים להראות לכם. כי, אחרי הכול, העיקרון הראשון של Scientology הוא ש-'זה נכון רק אם זה נכון עבורך'."

עם ההשקה של הערוץ של Scientology, כפי שמתואר במהדורה מיוחדת זאת של מגזין Freedom,‏ Scientology פורצת גבולות חדשים במאמץ העולמי שלה ליצור עולם טוב יותר.

הדת של Scientology מתרחבת בקצב הולך וגובר. היא מושכת אליה חברים חדשים בכל יום. ארגונים חדשים מוקמים מסביב לעולם כדי לעמוד בדרישה, וגם כדי לשמש כמרכזים עבור השליחויות ההומניטריות שלה, הכוללות יוזמות להקטין את השימוש בסמים וההתמכרות לסמים, לשפר את יכולת הלמידה באמצעות תוכניות חינוכיות, לעודד ולתמוך בצדק חברתי ובזכויות אדם וללמד את העקרונות שמר האברד ראה בהם הכרחיים ליצירת שינוי.

כמו שתקרא במהדורה מיוחדת זאת, ל-Scientology יש עכשיו את האמצעים לספר את הסיפור שלה בעצמה, ולהמשיך לפתח ולשכלל את המומחיות הטכנולוגית בהעברת המסר, בכך שהיא תראה לעולם מיהם הסיינטולוגים, מה הם עושים ומהי העבודה שהם עושים כדי לעזור ליצור ציוויליזציה וחברה טובה יותר. והמסר הוא, ותמיד היה, הקריאה לממש את השאיפה של עולם ללא אי-שפיות, ללא פושעים, ללא מלחמה – עולם, כפי שמר האברד ראה אותו, שבו האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר.

Scientology היתה מסורה לפעילות הזאת במשך שנים רבות, והפעילות הזאת יצרה אפקט. התוכניות ההומניטריות שלה הגיעו לעשרות מיליוני אנשים, ופתחו עבורם אפשרויות חדשות ותקווה. בתור הדת העצמאית הצעירה ביותר בעולם, והיחידה שיכולה להביא לעולם את המילים והתובנות של מייסדה ללא סילוף, היא החלה עכשיו בשליחות גדולה יותר: להביא את הפתרונות וההבנה הרוחנית של Scientology למיליוני אנשים נוספים בכל יבשת בכדור הארץ.

עם זאת, עבור אנשים רבים ברחבי העולם, הסיפור של Scientology, התועלת ממנה והתובנות שלה לגבי רוחניות האדם לא הובנו כהלכה והוצגו באופן שגוי, לפעמים אף עוותו במכוון. אין זאת הפתעה, כי Scientology התמודדה עם הדבר שכל דתות העולם התמודדו איתו, במיוחד בתחילת דרכן: סקפטיות, ספקנות וביקורת. עכשיו, עם תחילתו של עידן חדש זה של תקשורת, היא יכולה להתחיל לספר את הסיפור שלה, באופן עובדתי, בכנות ובמלואו.

בתוך Scientology
פגוש סיינטולוג
קולות למען האנושות
אני סיינטולוג
האמת על סמים
היעד: Scientology
ל. רון האברד: בקולו שלו
יסודות המחשבה
הדרך אל האושר
הערוץ של Scientology בכל מקוםהערוץ של Scientology זמין בשידור חי ולפי דרישה דרך Apple TV,‏ Amazon Fire TV,‏ Roku,‏ מכשירי iPhone,‏ Android TV וטאבלטים וגם אונליין בכתובת Scientology.tv.

Scientology לא רק עוזרת לאנשים לגלות את הרוחניות שלהם, היא גם מעלה על נס עבודה טובה, יצירתיות, דמיון, חמלה ורצון טוב.

האנשים שבאים עם סקרנות לגבי Scientology מגלים שהיא מייצגת משהו ייחודי: הטכנולוגיה שלה אינה מעורפלת וגם אין עליה מחלוקת. לסיינטולוגים ברחבי העולם יש את היתרון של גישה בלתי אמצעית למילותיו המוקלטות של מייסד הדת, שהקדיש את חייו לפיתוח מתנה למין האנושי – המתנה של הבנת עצמנו, של הגעה למודעות רוחנית רבה יותר, וההכרה החשובה שזכויות האדם, שלא ניתן לשלול אותן, חלות גם על נשמות האדם. אלה היו צעדים חשובים בשאיפתה של Scientology להביא חופש חברתי ורוחני, והם משתקפים בסיפורים שיתוארו בהמשך, על איך, ומדוע, הדת הגיעה לרגע ההיסטורי הזה בזמן.

מההיסטוריה וההתפתחות של Scientology ועד לעקרונותיה ולקבלתה ברחבי העולם, זהו סיפור שלא סופר עד היום על-ידי אף דת, ובתוכו אלמנטים עתיקים ומודרניים כאחד. ועכשיו הוא מסופר בדרך המודרנית ביותר שאפשר: דרך ערוץ טלוויזיה של הדת עצמה, אשר מגיע לאומות העולם.

Scientology לא רק עוזרת לאנשים לגלות את הרוחניות שלהם, היא גם מעלה על נס עבודה טובה, יצירתיות, דמיון, חמלה ורצון טוב. היא מגיעה לאנשים מסביב לעולם כדי להפיץ את המסר העיקרי שלה: שזכות האדם הגדולה ביותר היא הזכות לעזור. וזאת מטרתה העיקרית, כוונתה ושליחותה, שהמייסד שלה התחייב לעולם לא לזנוח.

חברי הקהילה של Scientology נרגשים להגיע לנקודה זו בהיסטוריה של הדת, על פי עדותם, ומכאן הם רואים עתיד מזהיר. סיינטולוגים יודעים ש-Scientology עוזרת למיליונים. ובאמצעות הערוץ החדש הזה, הצופים יוכלו לגלות עד כמה עבודתו של הארגון נלקחת ברצינות – העבודה לפַנות את הדרך לשלום ולאושר, אותה דרך שהמייסד, ל. רון האברד, גילה, הסביר ומיפה בשיטתיות. צופיו של הערוץ יראו כיצד היא משפיעה באופן חיובי על חייהם של סיינטולוגים.

זה סיפורה של תנועת ה-Scientology, ושל הטכנולוגיה שהיא הגתה ומימשה שאפשרה לה לפתח אמצעי תקשורת מתאים להגשמת יעדיה ותקוותה עבור כל המין האנושי. לאחר ששומעים את הסיפור האמיתי של Scientology, לומדים על התובנות הייחודיות ש-Scientology מציעה למין האנושי וחולקים עם סיינטולוגים בכל מקום את מסר התקווה ש-Scientology מציעה לעולם טוב יותר, נקודות מבט חדשות מתחילות להיפתח על שאלות עתיקות יומין. Scientology נחושה לשפוך אור חדש על עולם ישן בדרך נועזת וחדשה ועם מטרות שלא ניתן לתקוף אותן, תוך התקדמות לאורך נתיב שמייסדה הגה, בדרך המסומנת בבירור על-ידי התובנות שלו על המצב האנושי.

50 מיליון
צופים פוטנציאליים דרך DIRECTV
מעל 120 מיליון
צופים באמצעות מכשירים שונים (OTT)
245 מיליון
משתמשי אינטרנט בארה״ב

הספירה לאחור עד להשקה

בעוד שלהשקה של הערוץ של Scientology בערוץ 320 של DIRECTV היו אתגרים משלה, מטרת המסע היתה תמיד ברורה: להביא לצופים את הסיפור האמיתי של Scientology.

לוח השידורים של הערוץ, שבנוי כולו מתוכניות מקוריות, מראה סיינטולוגים כפי שהם מעולם לא נראו בעבר, חיים את חיי היומיום בעודם מקדישים את מאמציהם לפתור את הבעיות שהחיים מציבים בפניהם ולעזור לאחרים לעשות את אותו הדבר. שלא כמו בערוצי טלוויזיה גדולים אחרים, בערוץ הזה אין פרסום בתשלום. הערוץ של Scientology משודר בטלוויזיה בלוויין מסביב לשעון, והוא מגיע בתור חלק מחבילת ה-HD הסטנדרטית של DIRECTV. עם DIRECTV שמגיע כרגע ליותר מ-20 מיליון בתי אב, התוכניות של הערוץ נגישות ל-50-37 מיליון צופים בכל יום בטלוויזיה בארה"ב לבדה.

"זמן קצר לאחר תחילת העשור, כשהכול נמצא עכשיו במקומו כדי לאפשר שירות בקנה מידה נרחב, הצעד הבלתי נמנע הבא היה תקשורת עולמית", אמר מר מיסקביג'. "למה לא ערוץ טלוויזיה משלנו?"

בעידן הזה שבו אנשים צופים בשידורים על מגוון מכשירים, יכולת השידור של הערוץ בסטרימינג באמצעות מגוון מכשירים מאפשרת לצופים לצפות בערוץ על מחשבים, טאבלטים, טלוויזיה באינטרנט ומכשירים ניידים, כמו גם באתרי אינטרנט ומדיה חברתית. הערוץ זמין על Apple TV,‏ Android TV,‏ Amazon Fire TV,‏ Roku ו-Scientology.tv,‏ ומגיע לכל פינה בכדור הארץ שיש בה חיבור לאינטרנט.

זה היה החזון של מר האברד שהסיפור של דת הScientology, האמונות והעיסוקים שלה והאנשים שקיבלו ממנה עזרה, יהיו זמינים באופן נרחב. עם האמצעים הטכנולוגיים הזמינים כעת באולפן שלה בהוליווד, התוכנית לתקשורת כלל-עולמית היא כעת מציאות.

"כפי שהפתגם אומר, אם אתה לא כותב את הסיפור שלך, מישהו אחר יכתוב אותו", ציין מר מיסקביג' בפתיחה הרשמית של האולפן ב-2016. "אז אנחנו נכתוב עכשיו את הסיפור שלנו — שלא דומה לאף דת אחרת בהיסטוריה".

כאשר מר האברד ייסד את Scientology, הוא העביר את המסר שלו באמצעות הרצאות וספרים. אלה מהווים חלק מספרייה עצומה של כתבים שהוא כבר יצר לפני כן, שמוכרת כיום על-ידי שלושה שיאי גינס: הסופר עם הכי הרבה עבודות שראו אור, הסופר המתורגם ביותר והסופר עם הכי הרבה ספרי-אודיו שראו אור. ארגון ה-Scientology הקים בתי הוצאה לאור ומרכזי הפצה כדי להפוך את עבודותיו לזמינות באופן נרחב. אבל ערוץ טלוויזיה מציע, כמובן, משהו נוסף.

"זמן קצר לאחר תחילת העשור, כשהכול נמצא עכשיו במקומו כדי לאפשר שירות בקנה מידה נרחב, הצעד הבלתי נמנע הבא היה תקשורת עולמית", אמר מר מיסקביג'. "למה לא ערוץ טלוויזיה משלנו?"

תפניות הגורל

שאיפה זו זכתה לעדיפות עליונה, וזמן קצר לאחר מכן נודע לארגון שתחנת טלוויזיה ציבורית עצמאית, KCET, מתכוונת לעבור מקום. האולפן הישן היה אולפן הסרטים והשידורים הוותיק ביותר ששידר ברציפות בלוס-אנג'לס.

רק לאחר הרכישה, מנהלי הארגון גילו שהאולפן ההיסטורי הזה היה אותו האולפן שבו ל. רון האברד החל את הקריירה שלו ככותב תסריטים.

"אפילו אם אנחנו לא בהכרח מאמינים בגורל", אמר מר מיסקביג', "... אני מוכן להאמין בזה".

"העובדה היא שזאת היסטוריה של. רון האברד בעצמו תכנן עבור Scientology", אמר מר מיסקביג', "כדי שנוכל לחלוק עם אחרים את החוכמה שיש ברשותנו, לעזור לאחרים לעזור לעצמם. אנחנו יודעים שאפשר לעזור לאדם. ואפילו יותר מכך, אנחנו יודעים איך לעשות זאת".

החזון הזה הפך כעת למציאות.

הערוץ של Scientology / הוא חדש, הוא נועז, הוא כאן